2024 novemberében elindult a CARES (Caregivers Advancing Regulatory Environment and Skills) projekt az Erasmus+ keretében. A CLNR (Center for Not-for-profit Law) által koordinált projekt a HÉTFA, a romániai Szociális Segítségnyújtás és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC S6 Bukarest), a WSI (Welfare Society Institute) és a Cooperativa Sociale Labor (Szociális Munkaügyi Szövetkezet) közreműködésével valósul meg.
Mivel a szociális ellátási ágazat dolgozóinak jelentős kihívásokkal kell szembenézniük, beleértve a műszakos munkarendet, a fizikai és szellemi megterhelést, ezért a CARES projekt célja, hogy képzési programok, online anyagok és szakpolitikai ajánlások révén támogassa a szociális munkásokat és informális gondozókat elsősorban jólétük, mentális egészségük és digitális készségeik fejlesztésében. A projekt két fő kihívásra összpontosít:
- Digitális eszközök és fenntartható gyakorlatok integrálására az éghajlatváltozás munkahelyi hatásainak mérséklése érdekében,
- A gondozók testi és lelki jólétére, különös figyelmet fordítva a munkaterhelésből fakadó fizikai és mentális kihívásokra.
A projekt sikeres megvalósításához kiemelten fontos, hogy a képzési programokat és anyagokat valódi igényekre építsük. Ennek érdekében egy kérdőíves felmérést indítottunk, amely segít feltérképezni a szociális ágazatban dolgozók szakmai készségekkel és munkahelyi jólléttel kapcsolatos szükségleteit.
A kérdőív szociális munkásoknak, ápolóknak, informális gondozóknak és a szociális szektor más szakembereinek szól, akik mindennapjaik során szembesülnek a gondozás és ápolás kihívásaival. Ha ebbe a célcsoportba tartozik, kérjük, töltse ki a kérdőívet! Ha ismer olyanokat, akiket érinthet, kérjük, ossza meg velük is – minden továbbításért hálásak vagyunk!
Kérjük, segítse munkánkat a kérdőív kitöltésével ezen a linken, március 5-ig: https://survey.issuemonitoring.eu/index.php/796146?lang=hu
A kérdőív kitöltése legfeljebb 15 percet vesz igénybe, és minden megadott információt bizalmasan kezelünk. Az eredményeket kizárólag kutatási célokra használjuk fel.
Köszönjük, hogy időt szán rá, és hozzájárul a projekt sikeréhez és a szociális szektor fejlesztéséhez!
Legutóbbi hozzászólások