Januárban zárul a LOST ANALOGUE projekt, amely 16 hónapon át, a HÉTFA részvételével, az Erasmus+ program támogatásával valósult meg. A projekt az analóg technikák újrafelfedezésével és különböző művészeti területek együttműködésével hoz friss szemléletet a filmes oktatásba. Az Erdélyi Magyar Filmszövetség (ACMT) irányításával megvalósuló projektben európai partnerek dolgoznak együtt, hogy kreatív és innovatív megoldásokat találjanak a szakmai képzés fejlesztésére. Most februárban a projekt keretében készült film bemutatkozik a neves Rotterdami Nemzetközi Filmfesztiválon is.

A projekt utolsó hónapjában két nagyszabású tanulmányt mutatunk be, angol nyelven:

A Hétfa Kutatóintézet által készített értékelési jelentés, mely a „CELLULOID CONNECTIONS – Kreatív készségek fejlesztése analóg film és zenei együttműködések révén” címet viseli, átfogó értékelést ad a projekt eredményeiről. Bemutatja, hogyan zajlott az oktatási folyamat, és hogyan támogatta a nemzetközi együttműködés a kulturális és oktatási innovációkat. A jelentés kitér a projekt hosszú távú hatásaira és a filmes oktatás jövőjére gyakorolt lehetséges pozitív változásokra is. A kulturális kutatások terén szerzett széleskörű tapasztalatára építve a HÉTFA kvalitatív elemzést végzett a projekt folyamatairól és eredményeiről, ezzel támogatva a filmes oktatás innovatív és interdiszciplináris gyakorlatait.

Az Lost Analogue értékelési jelentés ITT letölthető.

 

A Lost Analogue oktatási kézikönyv a projekt középpontjában álló produkció, a Drakula Halála című filmremake készítésének kulisszatitkait tartalmazza. Az Erdélyi Magyar Filmszövetség által koordinált kézikönyv részletesen bemutatja az analóg technika alkalmazásának előnyeit és kihívásait, ezen kívül pedig külön fejezetben foglalkozik a produkció zenealkotási folyamatával (zeneszerző és zenei rendező: Miqueu Montanaro, MiMo Association), illetve az első tesztbemutató tapasztalataival, amelyet az  interdiszciplináris művészeti projektekben nagy gyakorlattal rendelkező Ördögkatlan Fesztivál tartott.

Az Lost Analogue oktatási kézikönyv ITT letölthető.

Amennyiben kérdése van, vagy szívesen működne együtt konzorciumunkkal, vegye fel velünk a kapcsolatot a projekt Facebook oldalán keresztül.