A “Kutatásmenedzsment-hálózat a V4 és a Nyugat-Balkán országaiban” című nemzetközi projekt a Nemzetközi Visegrádi Alap finanszírozásával valósul meg. A projekt megerősíti a V4 és a nyugat-balkáni országokban működő K+I intézményekben dolgozó kutatásmenedzserek és adminisztrátorok hálózatát. Emellett egyedülálló lehetőséget biztosít számukra a sikeres pályázatok írásához és menedzsmentjéhez szükséges ismeretek és gyakorlati információk megszerzése terén. A projekt hosszú távon hozzájárul a V4 és a nyugat-balkáni országok K+I intézményeinek fokozottabb részvételéhez az Európai Horizont programban, biztosítva a szükséges háttértudást a közvetlen brüsszeli források hatékonyabb és sikeresebb lehívásához. A projekt fókuszában a V4 országok (Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország), illetve a Nyugat-Balkán országai közül Szerbia, Bosznia-Hercegovina, valamint Észak-Macedónia állnak.
Februárban indult a 12 részes a projekt webinárium-sorozata, melynek 4. része 2021. május 25-én, Zoom-on keresztül kerül megrendezésre. Az esemény célja a kiválóság terjesztése, a részvétel szélesítése (Widening Participation and Spreading Excellence) című Horizont Európa munkaprogram bemutatása, amely kiemelten célozza a keretprogramban gyengébben teljesítő tagországok támogatását.
A negyedik webináriumon a kutatásmenedzseri szakma tapasztalt szakemberei mellett az Európai Bizottság munkatársa is részt vesz.
- Stijn Delaure, az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatóság szakpolitikai tisztviselője főleg az új Európai Kutatási Térséggel kapcsolatos, a felsőoktatási ágazatot érintő szakpolitikai kérdésekkel foglalkozik. Az előadó bemutatja majd a Horizont Európa 2021-2022-es munkaprogramjának főbb újdonságait, melyek a szélesebb körű részvételre és az EKT megerősítésére vonatkoznak. Az előadás során szó fog esni a kutatásmenedzsereket érintő, a felsőoktatási szektor intézményi változásait támogató lehetőségekről is.
- Dominika Raróg-Ośliźlok a Sziléziai Műszaki Egyetem kutatástámogatási munkatársa a Horizont Európa jelenlegi (és soron következő) pályázati felhívásait mutatja majd be.
Az előadások után, a résztvevők megismerkedhetnek a Horizont 2020 program sikertörténeteivel is, melyeket lengyel és szerb kollégáink mutatnak be.
- Przemyslaw Data, a Sziléziai Műszaki Egyetem projekt koordinátora által bemutatásra kerül az ORZEL, valamint az ExCEED projekt.
- Dr. Goran Stojanović a szerbiai Újvidéki Egyetem projekt koordinátora közel 15 éves tapasztalattal rendelkezik az EU által finanszírozott projektek koordinálásában. A STRENTEX projekt sikereiről fog szót ejteni.
További információért és a regisztrációért kattintson ide. A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Azok számára, akik nem tudnak időben regisztrálni, az eseményt élőben közvetítjük a projekt Facebook oldalán.
A webinárium rögzítésre kerül, és elérhető lesz a projekt Tanulási Platformján. (A platform a projekt Online Szakértői Bázisában regisztráltak számára érhető el.)
A projekttel kapcsolatos friss információkért kövesse a projekt Facebook és Twitter oldalát, valamint látogasson el weboldalunkra.
Legutóbbi hozzászólások