Az Oktatási Hivatal 2014. január 30-án vette nyilvántartásba a Károli Gáspár Református Egyetemen elinduló Európai uniós programtervező és -értékelő szakirányú továbbképzési szakot. A szak kialakítását a HÉTFA szakértői kezdeményezték, a képzési és kimeneti követelmények kialakítására – a KRE szakértőivel együttműködésben – a HÉTFA műhelyében került sor.
Jelentkezési lap: doc
A képzés részletes tájékoztatója: pdf
A képzés tanterve: pdf
Képzési és kimeneti követelmények: pdf
A szak indításával annak a közös célnak az elérést kívánjuk szolgálni, hogy Magyarország a korábbinál nagyobb eredményességgel és hatékonysággal használja fel a fejlesztési forrásokat. A képzési program célcsoportját elsősorban a köztisztviselők, a közintézmények, nonprofit szervezetek és vállalatok fejlesztési programokért, projektekért felelős munkatársai, valamint az érdekképviselők, szakpolitikai döntéshozók képezik.
A 2014 őszén induló szakot elvégzők gyakorlatorientált módon sajátítják el a közpolitikai elemzés, az előzetes és utólagos programértékelés valamint hatásvizsgálat nemzetközi sztenderdeknek megfelelő módszereit. A résztvevők átfogó és alapos tudásra tesznek szert az Európai Unió és Magyarország aktuális szakpolitikai, szabályozási folyamatairól, a fejlesztéspolitika intézményrendszeréről, jogi környezetéről.
A képzési program levelező jelleggel, problémaközpontúan, kis csoportos formában zajlik, a szakot eredményesen elvégzők megszerzett tudásukról igazoló oklevelet kapnak. Az oktatók az EU-s támogatások programozásának, értékelésének hazai valamint uniós gyakorlatát jól ismerő egyetemi oktatók és a Hétfa Kutatóintézet szakemberei. Az oktatásban meghívott előadóként vezető köztisztviselők, szakpolitikai döntéshozók is részt vesznek. A képzési programban való részvétel önköltségi díja 220.000 Ft / félév. Terveink között szerepel, hogy a szak elismert módon részét képezze a közszolgálati továbbképzési és vezetőképzési programoknak.
A képzési program két féléves és a következő főbb tantárgy-csoportokból áll:
- Közpolitikai elemzés közgazdaságtani alapjai
- Hazai szakpolitikai rendszerek aktuális kérdései
- Ex post és ex ante értékelés és hatásvizsgálat módszerei
- Értékelés és hatásvizsgálat szervezése
- EU és magyar fejlesztéspolitikai döntéshozatal és intézményrendszer
- Uniós támogatások EU-s és magyar jogszabályi környezete.
Legutóbbi hozzászólások